Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowy Ośrodek Wsparcia-Środowiskowy Dom Samopomocy Powiatowy Ośrodek Wsparcia-Środowiskowy Dom Samopomocy

Pracownie

Czcionka:

1. Pracownia plastyczna - gdzie technika oparta na rysowaniu, malowaniu, wycinaniu pozwala rozwinąć zaburzone funkcje organizmu: koordynacje wzrokowo – ruchową, motorykę małą, wyobraźnię oraz współpracę w grupie;

"Ta pracownia to królestwo obrazu. powstają tam szkice wykonywane ołówkiem, akwarelą, rysunki tworzone farbami, kredkami, kolorowymi wydzierankami, barwną bibułą oraz rozcieraną tęczową plasteliną. Wszystko to powoduje, że pracownia to jeden wielki barwny collage. Tu powstają również małe cudeńka - kartki okolicznościowe tworzone techniką coolingu"

2. Pracownia artystyczna - gdzie angażowane są ich zdolności umysłowe: pamięć, spostrzegawczość, uczucia, wrażliwość. Są także prezentowaniem możliwości spędzania czasu wolnego przez użytkowników;

"To pracownia Pani Bożenki. Tu każdy znajdzie coś ciekawego do wykonania; jest to pracownia bardzo bogata w możliwości wykonywanych prac jak np. kolorowanki, wycinanki, haft krzyżykowy czy origami. Znajduje się tu wiele ciekawych oraz użytecznych narzędzi do wykonywania poszczególnych prac. To miejsce gdzie najchętniej spędzam czas; mogę się tu skupić oraz uzyskać pomoc i porady odnośnie wykonywanej pracy"

3. Pracownia kulinarna -tu uczestnicy uczą się przygotowywania posiłków -  od najprostszych kanapek do gotowania potraw, dekorowania ich, estetycznego nakrywania stołu, dbania o czystość i porządek podczas zajęć. 

"To nasza ośrodkowa kuchnia, gdzie uczymy się przygotowywać kulinarne pyszności, które później wspólnie spożywamy. W ich przygotowania wkładamy mnóstwo serca i fantazji, co czuć w każdym kęsie pełnym aromatu i smaku. W pracowni kulinarnej można się wykazać inwencja twórczą i kreatywnością, gdyż posiłek ładnie podany bardziej smakuje:)"

4. Pracownia stolarska - wyposażona w sprzęt do obróbki drewna pozwala szczególnie męskiej części użytkowników na zdobywanie umiejętności manualnych, samokontroli tempa pracy, posługiwanie się prostymi narzędziami oraz osiągnięcie maksymalnej samodzielności i zaradności w życiu codziennym;

"W ośrodku znajduje się stolarnia, gdzie pod czujnym okiem terapeuty podopieczni ośrodka zgłębiają tajniki zawodu stolarza"

5. Gabinet psychologa

6. Sala do rehabilitacji

7. Biblioteka - została założona przez użytkowników. Zajęcia polegają na skatalogowaniu zbioru otrzymanych książek, utworzeniu kart, wypożyczaniu książek innym użytkownikom, rodzicom oraz na wspólnym czytaniu i omawianiu fragmentów książek.

W naszym ośrodku posiadamy minibibliotekę z bogatym, bardzo zróżnicowanym zbiorem. Tu każdy znajdzie jakąś interesująca pozycję. Poza tym w bibliotece jest kącik, gdzie można w ciszy i spokoju oddać się przyjemności zgłębiania lektury"

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny