Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowy Ośrodek Wsparcia-Środowiskowy Dom Samopomocy Powiatowy Ośrodek Wsparcia-Środowiskowy Dom Samopomocy

Deklaracja dostępności

Czcionka:

Deklaracja dostępności

 

Dostępność architektoniczna

Powiatowy Ośrodek Wsparcia Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamiennej Górze mieści się przy ul. T. Kościuszki 6, 58-400 Kamienna Góra.

Budynek jest wielopiętrowy, jednak ośrodek znajduje się na parterze i nie posiada barier architektonicznych utrudniających wejście do budynku; Dostępna jest winda. Do obiektu prowadzi jedno wejście od parkingu przy ul. T. Kościuszki.

Za drzwiami wejściowymi obiektu znajduje się dzwonek  w celu przywołania pracownika Ośrodka, który udziela wszelkiej pomocy osobie niepełnosprawnej.

W budynku  wszystkie pomieszczenia  dostępne są  dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Toaleta przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.

Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.  W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

 Do budynku można wejść z psem asystującym/ psem przewodnikiem. Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.

Powiatowy Ośrodek Wsparcia Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamiennej Górze nie posiada tłumacza języka migowego. Informujemy, że osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, przy załatwianiu spraw w naszym Domu mogą skorzystać ze środków wspierających komunikację tj:

  • poczty elektronicznej:   powsds@wp.pl
  • faksu : 75 7430129

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny